Město se zchátralou budovou bývalé školy v Rukávči žádné plány nemá, tak se ji opět pokouší prodat. Záměr na prodej budovy č.p. 24 včetně pozemků jednomyslně odsouhlasili milevští zastupitelé na posledním zasedání.

„Pamětníci vědí, že jsme tento objekt chtěli prodat i v minulosti. Ale nikdy se tak nestalo. Nejblíže jsme byli v loňském roce, ale František Krupka od kupní smlouvy odstoupil,“ připomněl místostarosta města Martin Třeštík (ČSSD).

Opoziční zastupitel a předseda finančního výboru Miroslav Doubek (Svobodní) v rozpravě řekl, že by město mělo využívat služeb realitní kanceláře a díky ní se pokusit nemovitost prodat.

„Uvažujme, zda by se nevyplatilo investovat peníze do inzerce s nabídkou tohoto objektu,“ uvedl Miroslav Doubek. „Pokud o nabídce vědí jen občané Milevska, nestačí to. Ti se totiž v minulosti nepřihlásili. Jestliže se chceme objektu zbavit, než nám spadne na hlavu, měli bychom investovat peníze do marketingu,“ doplnil zastupitel Doubek.

Cena školy je podle letošního květnového posudku stanovena na 679 tisíc korun. Před šesti lety znalec cenu odhadl na 1,264 milionu korun. Za tuto částku se město objekt pokoušelo prodat v loňském roce Františku Krupkovi. Ten ale s výší ceny nesouhlasil a nakonec docílil výrazného snížení, a to na 890 tisíc korun.

Objekt ale nekoupil, od smlouvy odstoupil. Jako důvod uvedl zdravotní problémy. Záměr na prodej bývalé školy v Rukávči bude na úřední desce města Milevska zveřejněný minimálně tři měsíce.