Na opravu Prokopovy ulice, která skončila letos na jaře, naváže celková rekonstrukce Rokycanovy ulice od křižovatky se Žižkovou až po Harantovu ulici.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Právě v pondělí přebírá staveniště od města českobudějovická firma K – Building CB, která vyhrála výběrové řízení s nabídkovou cenou 6,5 milionu korun bez DPH.

Výkopové práce spojené s výměnou vodovodního a kanalizačního potrubí začnou za týden, a to od křižovatky s Žižkovou ulicí. O zprovoznění přípojek budou lidé průběžně informováni a bude probíhat tak, aby nebyli odkázáni na zásobování pitnou vodou z cisteren.

Na nedávném setkání s obyvateli a majiteli firem z Rokycanovy ulice se zástupci dodavatelské společnosti snažili rozptýlit obavy, aby se rekonstrukce neprotáhla do jara, jako tomu bylo v případě Prokopovy ulice. Stavbaři budou pracovat v prodloužených směnách včetně sobot, v neděli by si lidé měli od stavebního ruchu odpočinout.

„Jsme si vědomi toho, že některé domy jsou velmi staré, budeme volit takovou techniku, abychom je nepoškodili,“ zdůraznil Roman Sládek z K – Building CB.

Z Rokycanovy ulice již zmizela stromová alej, ale letos na podzim se sem zeleň vrátí.

„Půjde o šestnáct nových kulových javorů. Ty dosavadní byly už ve velmi špatném zdravotním stavu,“ poznamenal vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Písek Miloslav Šatra.

Rekonstrukce počítá také s výměnou veřejného osvětlení a vytvoření pětadvaceti parkovacích stání.