Teprve 9. prosince loňského roku zastupitelé rozhodli, že slavnost Dotkni se Písku 2011 bude po několika letech experimentů opět plně v režii Centra kultury Písek.

Patříte mezi spokojené návštěvníky slavností nebo máte výhrady? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku a napište svůj názor do diskuze!

Jeho pracovníci měli necelých šest měsíců na velkou akci, která se běžně připravuje nejméně rok. Termínový kalendář kapel, souborů a umělců byl většinou už plný.

„Naštěstí máme stále dobré kontakty a myslím, že především zásluhou dramaturgyně Ivety Hodoušové se podařilo připravit hodnotný a vyvážený program. O produkční dotažení se postaral Karel Průcha, ale hlavní scénář programu je kolektivním dílem všech pracovníků centra kultury,“ zdůraznil jeho ředitel Ctirad Havel.

Diskuse na webu Píseckého deníku i ta, kterou jsme zachytili v době slavnosti v píseckých ulicích, ukázala, že většina lidí si v programu našla něco pro sebe a rodinu. Obyvatelé i návštěvníci města oceňovali zejména programy pro děti v Palackého sadech a v hradebním příkopu, některým se ale zdálo málo „historična“.

Zřejmě nejvíce kritiky zaznělo na vstupné. I 70 korun v předprodeji se zdálo moc. Písečtí odkazovali na to, že několik let byla obnovená slavnost zdarma. Paní Jana napsala, že slavnost je vinou vstupného jen pro bohaté.

Jenomže program a zabezpečení slavnosti něco stojí, ta letošní kolem 2,7 milionu korun. Z rozpočtu města bylo vyčleněno 800 tisíc. Ostatní se uhradí ze vstupného, z poplatků a darů sponzorů.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Na městskou slavnost bylo prodáno 16 661 vstupenek celkově za 1, 374 milionu korun. Více než 9 700 lidí využilo možnost koupit si vstupenky v předprodeji za 70 korun a ještě navíc získat pamětní minci. Vstupné v době konání slavnosti bylo za stovku.

Programy v Palackého sadech, hradebním příkopu, u kulturního domu i v dalších místech byly zdarma. S páskou na slavnost mohli návštěvníci bezplatně i do Prácheňského muzea nebo do Divadla Pod čarou.

Zdarma dostalo pásky ke vstupu přes tisíc účinkujících a 1500 volných vstupenek bylo pro podnikatele a další subjekty v placené zóně. „Uzavřít centrum města je velký problém, proto zvažujeme přenést placenou zónu jinam. Nějaké představy máme, ale nejdříve s nimi seznámíme správní radu centra kultury a radu města,“ dodal Ctirad Havel.