Pochyby a radost se v sobotu dopoledne mísily v hlase Jany Brabcové z Milevska.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Šla kolem ve chvíli, kdy se konalo otevření koupaliště, které se nachází v Petrovické ulici. „Je to pěkné, konečně máme solidní koupaliště, ale za dvacet milionů korun se mi to zdá trochu drahé,“ řekla Brabcová.

Podle starosty Zdeňka Herouta koupaliště, které se skládá ze dvou nádrží, ale drahé není.

„Cena je podle mého názoru přiměřená. Jsou tu sice zatím jen dva bazény, ale strojovna, která je pod zemí, obsahuje přístroje za miliony korun. Navíc stavebníci museli přemístit obrovské množství zeminy,“ vysvětlil Herout.

Je koupaliště příliš drahé? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

„Vždy, když se o něčem říká, že je to drahé, je třeba to s něčím srovnat. Chodník postavený blízko koupaliště stál deset milionů korun, a je to jen chodník. Tady jsou poměrně nákladné technologie a koupaliště stálo dvacet milionů,“ dodal Herout.

Samotný provoz areálu by měl město přijít asi na milion korun ročně, otevřeno by mělo být pravděpodobně vždy od půlky června do září. Areál potřebuje ještě vylepšit, nějakou dobu bude ještě trvat, než vyroste tráva a zakryje tak hnědé plochy.

„Ještě letos tu vybudujeme dvě hřiště, jedno na nohejbal a ostatní míčové hry, druhé bude pro děti a bude obsahovat různé herní prvky. Hodláme tu také vysadit vzrostlé stromy. Navíc jsou tu prakticky neomezené možnosti rozšíření areálu, pozemky okolo vlastní město,“ doplnil Zdeněk Herout.


Za celodenní koupání v bazénech v Petrovické ulici dospělí zaplatí třicet korun a děti od šesti do osmnácti let dvacet korun. V areálu budou pracovat čtyři plavčíci a dva lidé budou zajišťovat jeho údržbu.