Jednou z prvních koupajících byla sedmnáctiletá studentka Kristýna Faitová z Písku.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Milevští se poprvé vykoupají v sobotu.

„Na provoz areálu víceúčelových vodních nádrží jsme připraveni,“ řekl na středečním zasedání milevských zastupitelů místostarosta města Martin Třeštík.
Milevsko slavnostně otevře nově vybudované koupaliště, které se nachází v Petrovické ulici, v sobotu v deset hodin dopoledne.

A co podle místostarosty nové bazény znamenají pro město?

„Milevsko o koupaliště, přesněji o koupaliště s bazény, usiluje už po desetiletí. Kdysi fungoval menší bazén v prostoru Na Vinicích, což je nedaleko současného koupaliště. Pak plnil roli koupaliště po dlouhou řadu let skvěle a asi bohužel neopakovatelně rybník Pytlák, ale ten teď už není udržovaný a byly tam vždy výrazné problémy s přítokem vody. Takže na kvalitní veřejné koupání Milevsko dlouho čeká a teď se tedy už věřme i dočká,“ uvedl místostarosta Třeštík.

Za celodenní koupání dospělí zaplatí třicet korun a děti od šesti do osmnácti let dvacet korun. Kapacita koupaliště je osm set návštěvníků. Vybudování areálu s dvěma vodními nádržemi stálo téměř devatenáct milionů korun. Město s dalšími investice ještě počítá.