Úbytek hráčů na automatech a zlepšení prostředí města. To by mohl přinést návrh na vymezení míst pro provoz videoterminálů, který předloží zastupitelstvu místostarosta Písku Vojtěch Bubník.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Zatím nejsem schopen říct, jak přesně bude návrh vypadat, ale myslím, že první rozumný termín je v září. Teď je to ještě příliš čerstvé a je třeba se s tím podrobně seznámit,“ řekl Bubník.

Vedení města tak chce reagovat na úterní výrok Ústavního soudu, který řekl, že radnice mohou rozhodovat o tom, v jakých lokalitách města budou umístěny videoloterijní terminály, které povoluje ministerstvo financí. Podle Bubníka jsou videoterminály problém. „Samozřejmě je smutné, když peníze třeba i ze sociálních dávek končí v automatech. Ale to je problém nejen v Písku, ale v celé společnosti. Rozhodnutí Ústavního soudu mě samozřejmě potěšilo,“ dodal Bubník.

V Písku je registrovaných 114 videoloterijních terminálů a podobných zařízení a 102 klasických automatů.

Videoloterijní terminály bude chtít omezit i místostarosta Milevska Martin Třeštík. „Budeme se k tomu vracet, otázkou je, jakým způsobem by se to dalo provést. Některé herny jsou v Milevsku umístěny blízko škol, nejlepší by bylo je dostat na okraj města,“ řekl Třeštík.

Písek v minulém roce omezil vyhláškou provozování klasických automatů jen na dvě lokality, vyhlášku zastupitelstvo v únoru zrušilo. Ovlivnit umístění videoterminálů dosud města nemohla, podléhaly jen povolení ministerstva financí.