Po Žižkově, Komenského a Prokopově ulici je nyní na řadě rekonstrukce Rokycanovy.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„V pondělí 20. června přebíráme staveniště a začíná uzavírka silnice i chodníků. Po dobu jednoho týdne budeme dělat sondy týkající se inženýrských sítí a v pondělí 27. června zahájíme stavební práce,“ uvedl Tomáš Tvrdík, člen představenstva společnosti K – Building Č. Budějovice, která vyhrála výběrové řízení.

O přípravě rekonstrukce informovali obyvatele Rokycanovy ulice na pondělním setkání zástupci této společnosti, ale také městského úřadu a Městských služeb Písek (MSP).

Rekonstrukce začne výkopem pro kanalizaci od Žižkovy směrem k Harantově ulici. Zhruba do poloviny června bude tedy rozkopaná dolní část komunikace.

„Jak se bude řešit zásobování a odvoz odpadu?“ ptal se jeden z přítomných obyvatel Rokycanovy ulice.

Tomáš Tvrdík ujistil, že bude umožněn vjezd vozidlům záchranného systému, zásobování a občanům, pokud budou si něco objemného povezou ke svému domu. Je však třeba se dohodnout se stavbyvedoucím. Zajištěn bude i odvoz odpadu.

„Každý čtvrtek bude na stavbě kontrolní den, kde občané mohou vznést své připomínky k postupu stavby. Měli by si také rozmyslet případné budování plynových nebo jiných přípojek. Po skončení rekonstrukce nebude možné patnáct let vstupovat do asfaltové silnice a deset let do dlažby chodníků,“ upozornil investiční technik MSP Marek Václavík.

Úplná uzavírka Rokycanovy ulice se dotýká také městské hromadné dopravy. „Zastávky MHD v Žižkově ulici byly uzavřeny a dočasné jsou po obou stranách Harantovy ulice,“ doplnil Jaroslav Hrneček z odboru dopravy MÚ.

Rekonstrukce Rokycanovy ulice bude stát téměř osm milionů korun z rozpočtu města.