Sbírku na pomoc rodinám mrtvých policistů vyhlásilo Krajské ředitelství Policie České republiky (ČR) v Českých Budějovicích a vedení Územního odboru Policie ČR v Písku společně s policejním Nezávislým odborovým svazem.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!


„Chceme pozůstalým v této nelehké situaci pomoci alespoň malou měrou,“ konstatoval Milan Štěpánek z odborového svazu.

Tragédie se stala minulou neděli nedaleko Hluboké nad Vltavou. Milevští policisté odváželi služebním autem na záchytku zadrženého podnapilého agresora. Na místo nedojeli, protože je v protisměru sestřelil devatenáctiletý řidič Opelu Calibra. Všichni čtyři lidé v obou autech zemřeli.

„Po policistovi Radku Votrubovi zůstaly dvě malé děti, manželka, rodiče a přátelé. Jaroslav Dědourek byl svobodný, měl přítelkyni, s kterou plánoval svatbu a budoucnost, zůstali po něm a truchlí jeho rodiče a sourozenci,“ řekla policejní mluvčí Lenka Holická.

Lidé mohou přispívat na účet 4200555535/6800, jehož variabilní symbol je 12062011. Na účet přispívají kolegové policistů. „Na útvaru jsme se rozhodli vybrat peníze, které pošleme pozůstalým,“ napsal Radek Duban ze Speciální pořádkové jednotky Praha na webu Nezávislého odborového svazu Policie ČR.

„Účet, na který mohou lidé posílat peníze, je aktivní do 31. července,“ dodala policejní mluvčí Lenka Holická.

Vyšetřování nehody, která si vyžádala čtyři lidské životy, stále pokračuje. Policisté nyní čekají na výsledky expertiz, které by měly mimo jiné objasnit detaily k rychlosti a brzdné dráze obou havarovaných aut, rozbor tkání poškozených následným požárem by mohl ukázat, zda řidič opelu nebyl pod vlivem alkoholu či jiných látek, další šetření zodpoví zřejmě i otázku, proč nikdo v policejním vozidle nepřežil náraz. Podle policejní mluvčí Lenky Holické by mohly být posudky hotové do dvou týdnů.