Tři trasy jsou připraveny pro účastníky XI. ročníku akce Přes Písecké hory na kole i pěšky, kterou v sobotu pořádá obec Paseky.  

„Příchozí si mohou vybrat mezi profesionální cyklotrasou o délce pětačtyřiceti kilometrů, patnáctikilometrovou rekreační cyklotrasou a ti, kteří preferují chůzi, mohou absolvovat relaxačních šest kilometrů sjízdných i s dětským kočárkem,“ zve pasecký starosta Václav Kostohryz.

Letoškem načíná tato rekreačně-sportovní akce druhou desítku pořádání, což svědčí o tom, že má své příznivce. Není bez zajímavosti, že několika uplynulých ročníků se zúčastnil a slavnostně je odstartoval známý herec a moderátor Pavel Nový.   

Nejdelší okruh vede v drtivé většině po lesních cestách s asfaltovým povrchem (37,5 km), dva kilometry pojedou cyklisté po polní cestě a zbytek (5,5 km) po silnici II. třídy. Postupně projedou Kluky, Údraž, Albrechtice, Krč, Novou Ves a Nuzov.

Každý účastník dostane průkaz, do kterého bude sbírat razítka na kontrolních stanovištích rozmístěných po celé délce tras. „Uvítáme všechny bez rozdílu věku, kteří mají rádi klidné prostředí lesů, luk a rybníků a fandí turistice a cykloturistice,“ dodává místostarostka Jana Vaněčková. Start je v 10 hodin v Pasekách u hospody Na Vyhlídce, registrace začíná o půl hodiny dříve. Startovné číní třicet korun, děti mají účast zdarma.

V cíli u penzionu Václavka v Pasekách bude pro startující připraveno občerstvení. Hlavním sponzorem akce je skupina ČEZ - ETE Temelín.