Obyvatelé města se dočkali. V sobotu se budou moci poprvé vykoupat v novém koupališti. Areál je schopný obsloužit podle informací radnice až osm set návštěvníků v jednu chvíli.

Práce v areálu finišují. „Dokončujeme oplocení, rovnáme poslední plochy a doséváme trávu, nájemce občerstvení se připravuje na zahájení. Dolaďujeme řada dalších věcí, ve vybavení i v přípravě provozu,“ shrnul v pondělí odpoledne místostarosta města Martin Třeštík (ČSSD), co se musí do zahájení provozu stihnout.

Koupaliště v loňském roce spolykalo více než 17 milionů korun, v letošním roce asi 1,7 milionu korun. Další peníze bude muset město do areálu ještě investovat. „V příštím roce bychom chtěli ještě dokončit dvě hřiště pro míčové hry, hřiště pro malé děti a doplnit zeleň a drobné vybavení,“ vysvětlil místostarosta Třeštík, v jehož kompetenci jsou finance.

První sezona bude zkušební. „Ta teprve ukáže, jaké jsou provozní potřeby, co by ještě bylo dobré dořešit a dovybavit,“ řekl Martin Třeštík a dodal, že po ukončení této sezony bude dodavatelská firma odstraňovat některé závady, na které město uplatnilo reklamaci, ale na jejich vyřešení už není do zahájení provozu čas.

„Kromě toho nájemce občerstvení, pokud všechno bude fungovat tak, jak jsme si představovali, uzavře smlouvu a začne postavit pevnou budovu, která by měla sloužit od začátku další sezony,“ uvedl místostarosta.

Nové milevské koupaliště se nachází na konci města ve směru na Petrovice. Návštěvníci budou moci využívat pětadvacetimetrový plavecký bazén, pro děti bude určeno velké brouzdaliště s hloubkou od 40 do 80 centimetrů.

Areál spravuje společnost SPOS, která se stará o městská sportoviště.