Lidé si tak budou moci koupit jak bio výrobky z Bečic, tak i uzeniny z píseckého masokombinátu a ryby z Mlýnů.

„Sortiment se bude pohybovat od masných výrobků přes mléčné výrobky až po čertsvou zeleninu a okrasné dřeviny,“ říká Václav Varous, ředitel Okresní agrární komory Písek. „Jednáme ještě s ovocnáři z Chelčic o prodeji třešní,“ dodává Varous.

Součástí velkého farmářského trhu, kterého se zúčastní se svými stánky kolem dvaceti prodejců, budou i pojízdné prodejny. „Výrobky ze soutěže Chutná hezky. Jihočesky 2011 budou nabízet tři pojízdné prodejny. Lidé budou výrobky jak ochutnávat, tak i nakupovat. Výrobků by mělo být až čtyřicet,“ tvrdí Varous.

Potvrzená je i účast Celostátní síťěpro venkov, což je organizace, která ma za cíl propagovat zemědělství a venkov obecně. „Ve velkém stanu se bude promítat film k soutěži Vesnice roku, samozřejmostí bude i občerstvení,“ říká Varous.

Na své si přijdou i děti, bude pro ně připraven dětský koutek a soutěže. Protože se bude trh konat na louce, bude hodně záležet na počasí. „Louka je posekaná, elektřinu připojíme den před začátkem trhu. Hlavně, aby nepršelo,“ přeje si Varous.

„V hřebčinci se konají 18. a 19. června parkurové závody. Trh tedy budeme pořádat ve spolupráci s hřebčínem 18. června od devíti do patnácti hodin,“ říká ředitel Okresní agrární komory Písek Václav Varous.

Chceme tímto trhem reagovat na zvyšující se poptávku po kvalitních potravinách. Těch, které nejsou k dostání v supermarketech. Je jasné, že špekáček za tři koruny nemůže být kvalitní,“ doplňuje Václav Varous.