Koaliční Volba pro město požaduje po SNK ED, ODS a TOP 09 předložení konkrétních dvanácti pochybení radniční koalice a předložení návrhu konkrétních akcí, které by se měly uskutečnit v tomto volebním období.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Klub VPM považuje za nezbytné předložit seznam dvanácti hrubých pochybení ve vedení radnice, a to včetně zkompletovaných podkladů,“ napsal do prohlášení klub VPM zastoupený místostarostou Vojtěchem Bubníkem.

„Také je nezbytné předložit návrh konkrétních akcí, které by se měly podle SNK ED, ODS a TOP 09 uskutečnit v tomto volebním období,“ dodal Bubník.

Podle Tomáše Franců, který vede jednání za SNK ED, je možné vyjádření VPM brát jako ukončení prvního kola jednacího procesu.

„Nedá se říct, že by skončilo zcela bez výsledku. Dnes večer (čtvrtek) se sejdeme a budeme jednat, jak dál. Jasné je, že koaliční partneři VPM a ČSSD mají stejný názor, že bychom měli předložit seznam pochybení radnice. Na to tedy budeme soustředit své síly, i když koalice své chyby musí také vidět, mluví se o tom na zastupitelstvu,“ řekl Franců.

Předkládat konkrétní akce, které by město mělo uskutečnit v tomto volebním období, ale pravice zatím nebude. „Předtím musíme vědět, že se s námi počítá,“ doplnil Franců.

Koncem května předložila pravice radniční koalici požadavky s tím, že pokud je ČSSD a VPM nepřijmou, pokusí se odvolat vedení radnice, protože menšinová koalice nefunguje dobře.

Kompletní vyjádření VPM:

Stejně jako strany SNK ED, ODS a TOP 09 považuje klub VPM za velice žádoucí uklidnit politickou situaci v Písku a energii, která je plýtvána na nepodstatné spory, věnovat ku prospěchu města. VPM proto vítá iniciativu vzešlou ze stran SNK ED, ODS a TOP 09.

Pro zahájení konstruktivní diskuse považuje však klub VPM za nezbytné:

1) Předložit seznam 12 hrubých pochybení ve vedení a řízení radnice nekonkrétně citovaných v bodě 2. návrhu stran SNK ED, ODS a TOP 09 a to včetně zkompletovaných podkladů.

VPM nemůže souhlasit s tím, že bude následně osočována ze zametení citovaných pochybení „pod koberec“. Zásadně odmítáme, aby případně nově ustavená koalice byla od počátku označována jako koalice, která za cenu míst ve vedení města skrývá nepravosti.

2) Předložit návrh konkrétních akcí, které mají být dle názoru SNK ED, ODS a TOP 09 realizovány v tomto volebním období a představu o nastavení organizační a řídící struktury pro tyto akce. Vyjádření v materiálu ze dne 23.5.2011 je zcela obecné a nelze ho proto posoudit.

V Písku 8. 6. 2011