Bude v Písku stát za několik let nový bazén, nebo bude město opravovat starý, který je v dezolátním stavu? To je otázka, na kterou budou odpovídat lidé ve veřejné anketě.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Aby měli dostatek informací pro rozhodování, nechá si radnice zpracovat studii, která řekne, kolik bude stát vstupné a samotná stavba. Variantami jsou akvacentrum střední velikosti, bazén na plavání s posílením wellness částí a lázeňským centrem, bazén se skluzavkou či vířivkami na oživení či co nejúspornější rekonstrukce současného stadionu. Jisté je, že zůstane zachován vnitřní bazén s minimálně šesti drahami o délce 25 metrů.

Pro jakou možnost jste vy? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku a vyjádřete se v diskuzi!

„Poptávkové výběrové řízení na studii bazénu by mělo být vypsáno během června. Vyzvali jsme projekční firmu Šumavaplán, která již materiály k rekonstrukci píseckého plaveckého stadionu připravovala, aby dopracovala zbývající tři varianty v maximální ceně do 120 tisíc korun,“ uvedl mluvčí radnice Roman Ondřich.

„Pokud Šumavaplán nebude chtít pokračovat, vypíšeme řízení na zhotovitele studie ve čtyřech variantách s maximální cenou do 200 tisíc korun,“ dodal Ondřich. Podle nezařazeného zastupitele Otomara Gottsteina (dříve ODS) by se měl celý proces urychlit.

„Zapomeňme na stranická hašteření a konečně začněme stavět. Ať již nový plavecký bazén nebo menší akvapark nejenže prospěje obyvatelům, ale zejména přiláká nové návštěvníky do našeho města,“ řekl Gottstein.

Písecký plavecký stadion u řeky Otavy byl předán veřejnosti 25. února 1983. Už několik let je ve velice špatném stavu.

Studie o plaveckém stadionu v Písku bude pro všechny varianty obsahovat vizualizaci jednotlivých možností, zákres do fotografie, orientační náklady na stavbu či rekonstrukci, odhad provozních nákladů se započtením vstupného a roční dotace města na provoz.

„Z výsledků této studie vytvoříme veřejnou anketu, která bude sloužit ke zjištění, co od plaveckého stadionu či akvacentra lidé očekávají,“ vysvětlil mluvčí radnice Roman Ondřich.

„Termín dokončení studie je do dvou měsíců od objednání, město tedy počítá s tím, že by měla být k dispozici nejpozději do konce srpna,“ dodal Ondřich.

Anketa by měla po studii velice rychle následovat, uskutečnit by se měla v září nebo v říjnu. Anketa ale nebude pro zastupitele, kteří budou nakonec o bazénu rozhodovat, závazná. Jisté je, že bazén bude stát na stejném místě jako dosud. Kdy ale začne stavba nebo rekonstrukce stadionu, to není zdaleka jasné.

„Po vyhodnocení ankety budou s jejími závěry seznámeni zastupitelé města, ale konkrétní termín, kdy se začne stavět nebo opravovat, neumím ještě sdělit,“ dodává Ondřich.

„Pokud bychom měli stavět akvapark, měli bychom ho udělat spolu se Strakonicemi někde na půl cesty,“ uvedl zastupitel Josef Tesař z KSČM.