Už jen dva týdny budou navštěvovat ZŠ E. Beneše žáci 9. A Anežka Bartošíková a Jan Vacek. Rozloučí se výrazným úspěchem v mezinárodní literárně výtvarné soutěži, která se uskutečnila pod názvem Tvoříme vlastní vydavatelství.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Byli úspěšní nejen v republikové soutěži, ale také v její mezinárodní části, kde tato dvojice získala čestné uznání odborné poroty.

„Naším úkolem bylo napsat příběhy a k tomu připravit ilustrace. Každý z nás vytvořil dva, dá se říci nevšední příběhy o hračkách, konkrétně o panenkách,“ vysvětlil Jan Vacek, který se výtvarnému oboru věnuje také v Základní umělecké škole v Písku.

Porotu zaujaly především ilustrace začínajících umělců a jejich sbírku ocenění tak rozšířilo čestné uznání mezinárodního formátu.

Není zdaleka první, však také oba talentovaní žáci budou mezi těmi, které za výsledky ve škole a v mimoškolních aktivitách ocení starosta Písku Ondřej Veselý.

Anežka Bartošíková vyhrála celostátní soutěž O nejhezčí komiks, obsadila druhé místa v krajských soutěžích Jihočeská próza a poezie a Evropa ve škole a ve výtvarné části Talentu Jihočeského kraje získala druhé místo.

Anežka a Jan se zakrátko rozejdou. Čekají je prázdniny a po nich se opět sejdou v hlavním městě na uměleckých školách, i když každý s trochu jiným zaměřením.

„Byla jsem již přijata na Střední umělecko průmyslovou školu v Praze. Po jejím absolvování se chci věnovat spíše vlastní tvorbě. Zatím bych nerada dělala kurátorku výstav nebo hodnocení prací jiných umělců. Nemám totiž ráda, když mi někdo zasahuje do tvorby. Práci ve skupině se rozhodně nevyhýbám, myslím, že se dovedu do ní dobře zapojit, ale přece jen raději tvořím sama podle svých představ,“ uvedla o svých plánech do nejbližších let Anežka Bartošíková.