Program městské slavnosti, která se koná ve dnech 10. a 11. června, přinese určitá dočasná omezení motoristům a chodcům v centru města.
„Na Velkém náměstí bude zákaz parkování od středy večer. Ve čtvrtek dopoledne se začnou stavět pódia, ale auta mohou projíždět. V pátek v

V dopoledních hodinách bude umožněno zásobování. Centrum se úplně uzavře v pátek od 13 hodin. Vybírat se začne v pátek ve 13 hodin,“ uvedla Iveta Hodoušová, hlavní dramaturg Centra kultury Písek.

Vstup do centra města bude možný pouze s identifikační páskou na ruce, kterou obdrží návštěvníci při vstupu do placené zóny. Páska bude sloužit i jako vstupenka na program do Divadla Pod čarou, Divadelní kavárny, Letního kina a Prácheňského muzea.

Pokladny budou v Karlově ulici, dvě v průchodech do Palackého sadů, V koutě, v Nerudově ulici u prodejny knih, v Chelčického ulici u prodejny PPP, v Ningrově ulici, u banky ve Šrámkově ulici a vzhledem k tomu, že nový dům na Havlíčkově náměstí je průchozí do Palackého sadů, bude pokladna také zde.


Podnikatelé z placené zóny si mohou vyzvednout volné vstupenky pro sebe a své zaměstnance, kteří v době výběru vstupného musí z pracovních důvodů opustit placený prostor a opětovně se vracet, u ředitele centra kultury Ctirada Havla v kulturním domě ve dnech 6. až 8. června v době od 10 do 12 a od 14 do 15 hodin. Vstupenky je možné si vyzvednout na základě oficiálního dokladu se seznamem zaměstnanců a uvedením adresy provozovny.

„V sobotu ráno zásobování bude povoleno do 9 hodin. Žádáme podnikatele, aby zásobování svých obchodů a provozoven a tím i vjezd užitkových vozidel orientovali po oba dva dny slavnosti do časných ranních hodin. Společně tak předejdeme případným neshodám a rušení programu,“ dodal ředitel pořádajícího Centra kultury Písek Ctirad Havel.