„Nevěděla jsem, kam mám jet, jestli mám přednost, prostě zmatek,“ tak popisuje řidička Lenka Vitoulová, která není z Písku, zkušenosti s křižovatkou u bývalé Billy, kde motoristé sjíždějí a najíždějí z Hradišťské ulice na průtah městem.

Křižovatka ve tvaru písmena T dělá problémy hlavně řidičům, kteří místo neznají. Nabízí totiž hned tři možnosti, kudy do ní vjet. To se během dvou měsíců změní. V místě bude kruhový objezd.

V pátek se na místě byli podívat úředníci města s policisty a dopravními odborníky. „Jde o nepřehlednou křižovatku. Policie nic nenamítala proti přestavbě na kruhový objezd. Ten vznikne do dvou měsíců,“ potvrdil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Písku Michal Kovařík.

Peníze na stavbu má město díky rekonstrukci Nového mostu. V rámci jeho opravy jsou vyčleněny i peníze na opravu objízdných tras, kam tato křižovatka spadá,“ doplnil Michal Kovařík.

S druhou žádostí na úpravu dopravního značení však Písečtí u policistů neuspěli. „Chtěli jsme změnit značení průběžného pruhu u nájezdu u benzinky Shell na připojovací. Policie však preferuje stavební úpravu. Podle ní už tam dočasné značení zůstane na trvalo,“ podotkl vedoucí odboru. Řešením by bylo využít k vybudování připojovacího pruhu zastávku autobusu.

„S autobusovým dopravcem jsme o možnosti mluvili. Autobusy by sjely z průtahu a zase by se na něj vrátily. Takže s to by problém nebyl. Na stavební úpravu ale nejsou peníze,“ podotkl Michal Kovařík.