Uvědomuje si, že současná úroveň je špatná, a souhlasí se slovy Jiřího Přečka, který na webových stránkách obce Podolí I napsal: „Do kempu Podolsko jsem jezdil s rodiči jako malý kluk. Teď mám svoje děti, a tak jsem před několika lety opět navštívil svůj oblíbený kemp a velice jsem se divil, že chatky jsou ve stejném, hrozném stavu jako před 25 lety,“ podivoval se Jiří Přeček.

Jiří Štěpánek, který převzal provozování kempu po obci Podolí I, řekl, že na zvýšení úrovně kempu pracuje. „Už jsme vylepšili několik chatek, ale jsme tu jen dva měsíce,“ uvedl Štěpánek. Jeho cílem je vybudovat kemp podle přání návštěvníků, například zde postavit hřiště. „Přál bych si, aby to tu bylo, jak napsala jedna návštěvnice, jako dříve, kdy zájemci stáli fronty a čekali, až se uvolní místo,“ vyprávěl Jiří Štěpánek.

Jak vysvětlil starosta Vladislav Michal, obec se rozhodla kemp už neprovozovat hlavně z důvodu, že jí celý objekt nepatří, a proto byl problém s investicemi. „Ve vlastnictví máme jen některé budovy a pozemky. Zbytek jsme museli řešit nájemními smlouvami,“ objasnil. Kemp Podolsko zahájí sezonu příští pátek.

V kempu Velký Vír začala sezona 1. května, přesto obec Kožlí, která ho vlastní, stále pracuje na jeho vylepšení. „Během svého mandátu bych chtěl dosáhnout toho, aby kemp Velký Vír patřil mezi nejlepší kempy kolem Orlické nádrže,“ řekl starosta obce Jiří Pont.