Osmnáct souborů základních a středních waldorfských škol ze Semil, Brna, Ostravy, Českých Budějovic, Příbrami a pořádající písecké ZŠ Svobodné se zúčastní 6. ročníku Duhového divadla. Tato celostátní přehlídka se koná v pátek3. a v sobotu 4. červnav Divadle Pod čarou, kulturním domě, Divadle F. Šrámka a v parkánech u Putimské brány.

Letos se na přehlídku přihlásil rekordní počet účinkujících – celkem 342. Podle slov Jitky Čápové ze Sdružení rodičů a přátel Základní školy Svobodné v Písku, se přehlídka orientuje na klasické divadelní hry v návaznosti na dramatickou výchovu ve waldorfských školách.

V programu přehlídky jsou tak hry od světových dramatiků, jako například W. Shakespeara nebo C. Goldoniho, ale také dramatizace básní K. H. Borovského a balad K. J. Erbena.

Také letos budou mít diváci příležitost vidět vystoupení profesionálních herců. Například v Erbenově Zlatém kolovratu se v pátek od 17.30 hodin kulturním domě představí herečka Táňa Fischerová společně s pražskou uměleckou skupinou Theodora. V Divadle F. Šrámka budou v pátek účinkovat pedagogové ze ZŠ waldorfské z Prahy Jinonic, kteří zahrají Shakespearovu Bouři o osudových setkáních, která vedou k proměně charakteru a novému začátku.

Program Duhového divadla začne v pátek v 8.45 ve velkém sále Kulturního domu v Písku. V devět hodin začíná pohádka z Podkrkonoší Čertovské klíče, kterými lze otvírat i lidská srdce. Hrají žáci 8. třídy ZŠ Svobodné Písek.

V pátek diváci ještě uvidí malé herce z waldorfských škol v Příbrami, Č. Budějovic, Ostravy, Prahy – Dědiny a Semil a také žáky 7. třídy písecké školy.