To jsou představitelé 3D pohádkového snímku V peřině, kteří ve čtvrtek přijedou do Písku, kde bude v kině Portyč slavnostní předpremiéra filmu.
Ten natáčel Brabec v minulém roce právě v Písku a město v něm hraje zásadní roli.

Režisér v něm získal dokonalé prostředí pro film díky tomu, že před několika lety přijal místo vedoucího katedry kamery na místní Filmové akademii Miroslava Ondříčka.

„Během nočních a ranních procházek cestou z baru, kdy jsou písecké ulice úplně vylidněné, jsem měl možnost nasát atmosféru tohoto města víc než při běžných obhlídkách,“ vysvětlil Brabec.

Architekt sice navrhl jiná městečka, ale já si prosadil svou,“ řekl F. A. Brabec.

Natáčelo se především na Havlíčkově náměstí, kde ve filmu bydlí všichni obyvatelé městečka a odehrává se na něm většina děje. Jako kulisy posloužila další písecká zákoutí, mezi nimi Alšovo náměstí, Bakaláře, Kamenný most a promenády kolem řeky Otavy nebo místní hřebčinec.

Během několikaměsíčního natáčení snímku v Písku se ho účastnilo asi 150 lidí. Štáb se nevyhnul drobným problémům, některým lidem vadila omezení pohybu v centru města.

„Doufám, že to Písečáci pochopí, vždyť film udělá jejich městu dobrou reklamu,“ tvrdila produkční filmu Šárka Střelková.

Film, jehož trikové pasáže se natáčely ve studiu před zeleným pozadím, se měl původně jmenovat V peřinách, nakonec ho ale tvůrci přejmenovali a je z toho V peřině. Slavnostní předpremiéra se koná ve čtvrtek od 17 a 19.30 hodin, vstupné na ni činí 140 korun. Oficiální premiéra bude až 16. června.