Tvrdou kritiku sklízí písecká radniční koalice ČSSD a VPM za události posledních dní.

Slova o špatném vedení zní hlavně ze strany opoziční TOP 09.

„Rozpad koalice je logickým důsledkem nerovnováhy v radě města, špatných vztahů uvnitř koalice a dlouhodobě špatného vedení města. Za krátkou dobu vládnutí koalice ČSSD, VPM a ODS se dramaticky zhoršila situace v zastupitelstvu, které je rozhádané,“ uvádí za TOP 09 její písecký předseda Radovan Polanský.

Komunisté tak vyhraněný názor nemají, proto také hlasovali na mimořádném zasedání pro rozpočtové změny. „Na mimořádném zasedání zastupitelstva jsme podpořili koalici, ale neznamená to, že jsme změnili názor, stále však platí náš volební program a jeho hlavní zásada, že budeme souhlasit se všemi věcmi, které jsou dobré pro lidi našeho města,“ uvedl zastupitel za KSČM Karel Vodička.

Celé vyjádření TOP 09 najdete ZDE.

Naproti tomu SNK ED nepovažuje celou situaci, která vyvrcholila odchodem ODS z koalice i rady města, za výjimečně vážnou.

„Po předpokládané rezignaci dvou radních za ODS rada města může pracovat o sedmi lidech. Není to nic protizákonného, ale přijatá usnesení se v zastupitelstvu budou obtížněji prosazovat. Proto předpokládám, že rada bude opět doplněna na devět členů,“ řekl člen SNK ED Tomáš Franců.

Koalice se rozpadla minulý týden, kdy ODS oznámila svůj konec, později odešli její dva zástupci i z rady. V současnosti má menšinová koalice ČSSD s VPM 12 hlasů z 27 členů zastupitelstva.