Na písecké slavnosti, které se uskuteční v červnu, bude dohlížet arcivévoda Fridrich von Habsburk-Lotringen. Tuto zprávu vydali organizátoři slavností, které letos pořádá Centrum kultury Písek (CKP). Kdo bude hrát arcivévodu, to je ale zatím tajemství.

Těšíte se na slavnosti? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

Jisté ale je, že tématem letošních oslav bude dobrý voják Švejk, i proto se městské slavnosti letos jmenují Dotkni se Písku aneb Písecké Švejkovy c.k. manévry.

Letos se město rozhodlo svěřit pořádání této velké akce kulturnímu středisku, protože věří, že ušetří a na pódiu se navíc objeví více píseckých interpretů. Program ještě vzniká, organizace a jednotlivci, kteří by se na něm chtěli podílet, se mohou hlásit do 15. dubna.

Slavnosti se uskuteční v pátek 10. a v sobotu 11. června, tradiční mše s průvodem městem se bude konat v neděli. Ačkoliv v programu najdou návštěvníci jména hudebních hvězd jako jsou Divokej Bill nebo Děda Mládek Illegal Band, pořadatelé budou lovit spíše v píseckých vodách.

Například v pátek 10. června vystoupí na Velkém náměstí kroužek aerobiku při ZŠ T.G.M. Písek, ve čtvrt na osm se představí Harmony wellness Club Písek. V Palackého sadech se už v pátek představí v jednu hodinu odpoledne Písecká čtyřka Josefa Nováka a hned po ní se představí ti malé děti.

„Uskuteční se vystoupení dětí z tanečního kroužku píseckých jeslí. Nejmladší účastníci městských slavností předvedou taneční vystoupení pod názvem Písničky z večerníčků – Méďové,“ uvedla Iveta Hodoušová z CKP.

Naopak v půl sedmé se divákům představí nejstarší jihočeská dechovka Babouci. I ta je důkazem o snaze pořadatelů vytvořit program slavností zajímavý pro všechny generace. Mladší si přijdou na své v letním kině, kde bude fungovat taneční scéna, kde se v sobotu od dvou hodin odpoledne uskuteční Electroniq party.

„Bude to mejdan s předními místními DJs a jejich hosty. Představí se Soundjet, Da Moon, Swoop, Fox a další. Party bude končit ve tři hodiny,“ dodala Hodoušová.

V sobotu se na Alšově náměstí představí dopoledne v půl jedenácté Honza Vyčítal s kapelou Greenhorns a mnoho Písečanů a návštěvníků města si určitě nenechá ujít ohňostroj, který se uskuteční v sobotu 11.6. v prostoru u Kamenného mostu.