Obavy ze zvýšení výdajů města v letošním roce o 53 milionů korun a ze vzniku rozpočtového schodku přes 40 milionů byly zřejmě hlavním důvodem k tomu, že na březnovém jednání zastupitelé o rozpočtových změnách po dosti vzrušené diskusi vůbec nehlasovali.

Ve čtvrtekmají druhý pokus. Ve 12 hodin začíná v zasedací místnosti historické budovy radnice mimořádné zasedání, které má na programu kromě procedurálních záležitostí jediný bod: Návrh na rozpočtovou změnu.

Na březnovém zasedání ostře proti návrhu vystoupil Josef Knot (TOP 09), který tlumočil stanovisko finančního výboru a mimo jiné uvedl: „Před volbami všichni slibovali vyrovnaný rozpočet. Pokud by takto město hospodařilo, tak by projedlo peníze, které mají jít na větší investiční akce.“

Ve srovnání s minulým návrhem se podařilo snížit schodek na 31 milionů korun. „To se ale týká běžného hospodaření v letošním roce. Vedle toho město ještě musí z naspořených rezerv splatit zhruba 16 milionů korun na úvěry,“ připomněl místostarosta Vojtěch Bubník (VPM).