Fanoušci hokeje v Písku mají reálnou šanci, že v i další sezoně budou chodit na první ligu. Klub totiž po neúspěchu v baráži uvažuje o odkoupení licence. Momentálně je na prodej ta z Vrchlabí.

Chcete, aby Písek byl v příští sezoně v první lize? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

„S Vrchlabím jsme nejednali. Zatím jednáme s generálním partnerem, firmou Komtrem, o další spolupráci. Jednání by měla skončit do týdne,“ uvedl v pátek generální manažer IHC Komterm Písek Jiří Černý.

Podle toho, kolik peněz klub od sponzora dostane, vstoupí nebo nevstoupí do jednání s Vrchlabím nebo dalším týmem. Jisté je, že Písečtí nebudou jednat s Táborem. „Pokud na to budeme mít prostředky, určitě budeme chtít hrát první ligu. Ale Tábor prvoligovou licenci prodat nemůže, protože nemá vypořádané všechny závazky, což je podmínka pro prodej,“ dodal Černý.

„Máme informace, že na prodej možná bude i další licence. Víc to ale konkretizovat nemohu,“ dodal generální manažer Černý.

Klub by chtěl, pokud bude pokračovat v první lize, více stavět na vlastních mladých hráčích. „Určitě bychom chtěli více spolupracovat s klubem z Českých Budějovic a zaměřit se na výchovu mladých hráčů,“ dodal Černý.

Při posledním utkání s Mostem vyvěsili fanoušci transparent s nápisem „Horažďovský a Suchánek odchod. A většina žoldáků s nima!“ Fanoušky kroky klubu nejspíš potěší, protože podle Černého se dají kromě hráčských změn očekávat i změny ve vedení klubu.