Vedení města dostalo strach z tučné pokuty, zápisy z jednání zastupitelstva si tak na webu města už nestáhnete. Podle mluvčího radnice Romana Ondřicha je to ale jen dočasný stav vynucený zákonem o osobních datech.

„Zápisy byly z webu staženy kvůli zákonu na ochranu osobních údajů. V současné době čekáme na oficiální vyjádření Úřadu pro ochranu osobních údajů, v jaké podobě budeme moci tyto zápisy a usnesení zveřejňovat na webu města. Jinak bychom se vystavovali nemalé pokutě, která by nám mohla být udělena. Zveřejňují se tedy upravená usnesení bez osobních údajů,“ řekl ve čtvrtek dopoledne Ondřich.

Ráno ještě na webu nebyl žádný zápis, kolem poledne se opravdu objevil dokument z posledního zasedání spolu s výpisem jednotlivých hlasování. Opozičního zastupitele z SNK ED Toma Zajíčka absence záznamů na webu překvapila.

„Získávám ho jinou cestou. Ale není mi úplně jasné, jaké osobní údaje v zápisu vadí. Stejně tak u hlasování. Jestli je osobním údajem jméno a příjmení, nesmělo by se hlasovat ani v parlamentu. Výsledky hlasování nejen mohou, ale i musí být zveřejněny, lidé na to mají právo. Zajímavé je, že dosud nikomu nevadily,“ sdělil Tom Zajíček.

To, že na webu nejsou všechny zápisy, obhajuje Ondřich složitostí procedury.

„Pokud by na webu byly pouze výsledky hlasování, nedalo by se přesně bez zápisu odvodit, jak kdo hlasoval, protože návrhy na usnesení, o nichž zastupitelé hlasují, procházejí při diskusi mnoha změnami,“ řekl mluvčí Ondřich.