Zvýšení výdajů města o 53 milionů korun, které by poslalo rozpočet do schodku ve výši čtyřiceti milionů korun, se ve čtvrtek písečtí zastupitelé z opozice i koalice zalekli. Po dlouhé diskuzi rozhodnutí odložili.

Zásadně proti byl také finanční výbor zastupitelstva, jehož předseda Josef Knot (TOP 09) připomněl: „Před volbami všichni slibovali vyrovnaný rozpočet. Pokud by takhle město hospodařilo, tak by projedlo peníze, které mají jít na větší investiční akce.“

Finanční výbor navrhnul vypustit zvýšení dotace pro Městské služby Písek na opravy komunikací, dopravní značení a údržbu zeleně. Eva Vanžurová (SNK ED) a Rudolf Tyll (TOP 09) poukazovali na nedostatek informací, které měl pro své jednání finanční výbor.

„Zrušení Tourpropagu je šetření na nepravém místě,“ konstatoval v rozpravě Tom Zajíček (SNK ED). Šetřit se pokoušeli zastupitelé i tím, že chtěli vyškrtnout čtyřsettisícovou mimořádnou dotaci pro Sladovnu. „Jde o dluh, který jsem zdědila po bývalém řediteli,“ bránila se nová ředitelka Sladovny Renata Skronská. Město zadalo ve Sladovně hloubkový audit.

O rozpočtových změnách nakonec zastupitelé nehlasovali, a to na návrh koaličního sociálního demokrata Miroslava Krejči.

Stažení podpořili i zastupitelé za ODS. Obsáhlý materiál rozpočtových změn mají úředníci za úkol přepracovat a zastupitelé se kvůli němu sejdou na mimořádném zasedání.

LIBUŠE KOLÁŘOVÁ
MAREK PRÁŠIL