Hrozba sestupu píseckých hokejistů je opět reálnější, po pěti zápasech mají na svém kontě pouhé dva body a v pětičlenné skupině jsou poslední.

Sestup může ale také znamenat finanční problémy klubu. V pondělí hráli hokejisté v Jindřichově Hradci, kde prohráli 2:3, ve středu doma přivítají Chrudim.

Podle generálního manažera IHC Komterm Písek Jiřího Černého ale ještě není nic ztraceno.    

„Čekáme, že bude ve hře více míst než jen dvě. Je dost reálné, že skončí hokej v Táboře nebo v jiném městě, které mělo už během sezony problémy,“ uvedl Černý.

Nová trenérské dvojice Roman Heindl a Miroslav Krupka má stále důvěru vedení klubu.

„Sestup si stále nepřipouštíme, trenérům věříme,“ dodal Černý. Kromě sestupu si vedení klubu nepřipouští ani to, že by z Písku mohl odejít generální sponzor, tedy firma Komterm.

„V současnosti s generálním sponzorem jednáme o další spolupráci, neočekáváme, že by skončila. Je jasné, že pokud bychom sestoupili, dostali bychom od sponzora méně peněz, protože i náklady na druhou ligu jsou menší než na první,“ dodal Černý. Na zbývající dva domácí zápasy bude vstupné dobrovolné a peníze klub věnuje na pomoc katastrofou poničenému Japonsku.

Klub má kromě zatím neúspěšného boje o záchranu v soutěži i jiné starosti. Připravuje totiž žádost do Regionálního operačního programu, kde chce prostřednictvím města žádat o dotaci na rekonstrukci zázemí zimního stadionu.

Poslední termín pro její podání je 25. března. „Dolaďujeme poslední detaily, 24. března budeme žádost prezentovat na zasedání zastupitelstva a 25. března ji plánujeme podat,“ doplnil manažer Černý.