HOROSEDLY

„Oslovil mě místostarosta obce Josef Jouja. Po zralé úvaze jsem kandidaturu přijala. Vše vyplynulo ze situace, a to velmi rychle. Práce pro naši obec mě velmi baví a naplňuje. Je to super zkušenost,“ říká horosedelská starostka Lada Hašková.

Svého předchůdce Jana Hřídela Hašková chválí.

„Nový starosta má co dělat, aby se seznámil s chodem úřadu, okamžitě nastoupí do byrokratického kolotoče. Musím poděkovat bývalému starostovi Janu Hřídelovi, že mi ochotně ve všem pomáhá,“ tvrdí Hašková.

Podle ní udržoval Jan Hřídel záležitosti obce v pořádku, a proto nemusela nic měnit.

„Vedl úřad velmi dobře. Protože jsem ženská, tak jsem zútulnila kancelář. Chystám opravu zdí a pozdější výmalování úřadu podle své fantazie,“ doplnila Hašková. Během dosavadního trvání mandátu se Haškové podařilo pořídit stodolu s pozemkem.

„Tu chceme využívat jako sklad. V majetku obce Horosedly nemáme skoro žádné budovy, proto tento nákup považuji za úspěch. Také připravujeme opravu naší kapličky. Pokud seženu finance, při vjezdu do Horosedel uvítá návštěvníky opravená kaple sv. Jana Nepomuckého,“ dodává Hašková. Za problém naopak považuje to, že se dosud nepodařilo najít nájemce pohostinství, ačkoliv nájemné je pouze šest tisíc korun za rok.

OSLOV

Starosta Oslova František Hašek říká, že ho v úřadě nepřekvapilo nic.

„Vzhledem k tomu, že jsem v zastupitelstvu již třetí období, věděl jsem o všech problémech obce. Zásadní změny nás teprve čekají v průběhu druhého pololetí tohoto roku,“ tvrdí Hašek.