Otevřít úřad více občanům, transparentní zadávání veřejných zakázek, zvýšení počtu parkovacích míst v širším centru města nebo zlepšení propagace a image města. To jsou jen některé programové body, které si koalice složená z ČSSD, VPM a ODS, napsala do smlouvy o spolupráci.

Jste spokojeni s dosavadní činností radniční koalice? Hlasujte vpravo vedle článku!

Jaká je realita po více než 100 dnech hájení? O Písku se mluví v celostátních médiích. Nikoliv však díky otevřenému úřadu nebo veřejným zakázkám. Nezvládnutá situace kolem prezentace dotace na komunitní centrum pro Romy na Portyči dělá z Písku rasově nesnášenlivé město.

Do heren a barů se mohou znovu vrátit výherní automaty, protože nové zastupitelstvo se rozhodlo vyhlášku zakazující přístroje zrušit. Pro hlasovali i dva členové koaliční rady za ODS. Nepovedlo se prosadit ani etický kodex zastupitele a koalice skřípala, opět kvůli ODS, i v otázce slučování odborů školství a kultury a cestovního ruchu.

„To se nám nepodařilo,“ komentoval sebekriticky povolení výherních automatů ve městě starosta Ondřej Veselý (ČSSD). Nepovedlo se přijmout ani etický kodex zastupitele.

„Etický kodex byl připraven pracovní skupinou složenou ze zástupců všech volebních stran v zastupitelstvu. Návrh však při hlasování neprošel. Naši snahou bude jej projednat znovu,“ říká starosta.

Město usilovně pracuje na přiblížení úřadu občanům. „Na webových stránkách města jsou nově zveřejňovány veškeré materiály do rady i zastupitelstva, včetně usnesení a hlasování o jednotlivých bodech. Na jednání rady města umožňujeme přístup také opozici,“ vyjmenovává starosta.