Město plánovalo celkovou přestavbu stravovacího a společenského střediska pro důchodce na Nábřeží 1. máje a počítalo s tím, že na rekonstrukci přispěje zhruba 35 miliony korun Evropská unie.

Písek měl již dotaci přislíbenou, ale po novém bodování ji nedostal. Bylo tedy nutné v městském rozpočtu hledat peníze alespoň na částečnou rekonstrukci.

„Budova po jedenatřiceti letech provozu potřebuje celkovou rekonstrukci i vzhledem k značnému narušení povodněni v roce 2002. Vyměnit je nutné také technologie v kuchyni. Hledali jsme proto takové řešení, aby v každém případě středisko bylo schopno poskytovat stravu seniorům a těžce zdravotně postiženým občanům,“ zdůraznila místostarostka Hana Rambousová (VPM).

Z předložených návrhů radní vybrali variantu, podle které skončí kuchyně, středisko bude pouze zajišťovat výdej obědů. Zachováno bude také dalších pět výdejen v různých částech města.

„V současné době připravujeme denně kolem šesti stovek obědů. Od 1. července je v pracovní dny budou vařit jídelny v základních školách Masarykově a Tylově, víkendy a svátky bude mít na starosti Masarykova škola,“ vysvětlila ředitelka Pečovatelské služby a jeslí města Písku Marcela Průšová.

Rekonstrukce stravovacího střediska by měla trvat zhruba tři měsíce. Po tu dobu budou mít senioři obědy v dalších výdejnách a potom se zase vrátí už do bezbariérového objektu na Nábřeží 1. máje. Náklady na tento projekt představují částku zhruba 10,4 milionu korun.