Jinak totiž doprovodné akce nebudou zveřejněny v programu slavností.

„Informace o doprovodných akcích je třeba poslat na adresu ckpisek@ckpisek.cz,“ uvedla hlavní dramaturgyně CKP Iveta Hodoušová. Program píseckých slavností, které se budou konat v červnu, není ještě zdaleka kompletní, a tak organizátoři stále shánějí další vystupující.

„Velmi uvítáme též aktivní účast píseckých souborů, spolků a organizací. Pokud máte zájem, a nejste doposud do programu zařazeni, ozvěte se na e–mail Centra kultury Písek a poté vás bude kontaktovat kompetentní pracovník,“ dodala Hodoušová.

CKP také spustilo web slavností na adrese www.dotknisepisku.cz. „Zde lidé najdou základní informace týkající se městské slavnosti Dotkni se Písku 2011. Program budeme postupně aktualizovat tak, jak ho budeme dramaturgicky tvořit,“ dodala Hodoušová.

Slavnosti se uskuteční v pátek 10. a v sobotu 11. června, tradiční mše s průvodem městem se bude konat v neděli. Ačkoliv v programu najdou návštěvníci jména hudebních hvězd, pořadatelé budou lovit spíše v píseckých vodách.

„Hlavním tématem slavností 2011 je Švejk a vše, co s touto postavou souvisí, proto je letošní název Dotkni se Písku aneb Písecké Švejkovy c. k. manévry,“ uvedla Hodoušová.

Program zahájí pořadatelé na Velkém náměstí v pátek ve 14 hodin. Zazní tu fanfáry, nastoupí vojenská jednotka, zazní hymna, návštěvníci si vyslechnou pozvánky na jednotlivé akce.