V obřadní síni Městského úřadu v Písku se v pondělí konalo další vítání občánků, kteří se v poslední době narodili rodičům z Písku.

Někteří rodiče zůstali bohužel s dětmi doma. Jako tradičně vystoupily na slavnostním vítání děti s programem poskládaným z několika písní.

„Za to patří dětem ze Základní školy T.G.Masaryka v Písku a jejich učitelům veliký dík,“ poznamenala Magdalena Bardová z odboru kultury Městského úřadu v Písku.

„Život každého člověka je prožíván v souladu se zákonitostmi přírody. Tak jako je v přírodě čas vyhrazený jednotlivým obdobím, tak je tomu i v lidském společenství. Jedním z nejkrásnějších okamžiků je narození nového člověka. Dítě, které dnes držíte na svých loktech, je vám určený dar nebývalé ceny. Je na vás, jak s ním dále naložíte. Od prvního pohledu matky na své právě narozené dítě se postupně naplňuje stále větší a větší mateřský cit. Otcům často trvá mnohem déle, než v nich dítě probudí cit, který dříve pravděpodobně nepoznali,“ řekl vedoucí obřadu Luděk Kotalík.