Alois Chlustina už není spolu s Davidem Míkou trenérem IHC Komterm Písek. Ve čtvrtek po prohře Písku s Jindřichovým Hradcem 2:4 v prvním barážovém utkání rezignovali po dohodě s vedením klubu na své funkce. Novými trenéry byli jmenováni Roman Heindl a Miroslav Krupka.

Bude se v Písku i v příští sezoně hrát 1. liga? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku a zapojte se do diskuze!

Podle generálního sportovního manažera klubu Jiřího Černého je situace píseckého hokeje kritická.

„Čas je neúprosný, zbývá už jen sedm zápasů. Přesto je naším cílem záchrana první ligy pro Písek,“ dodal Černý. Trenér Alois Chlustina lituje toho, že nezůstal v klubu déle.

„Moc se mi tady líbilo a líbí, poznal jsem mnoho výborných lidí. Představoval jsem si, že moje působení bude delší. Za hráče dávám ruku do ohně, jsou dobře připravení a silní, v zápase s Jindřichovým Hradcem ale byli přemotivovaní. Srazil nás gól na 1:3 šest vteřin před koncem druhé třetiny. Hráči dřeli, ale nepodařilo se jim vyrovnat,“ dodal Chlustina.

Rezignaci, kterou podal spolu se svým asistentem Davidem Míkou, nepovažuje za ukvapený krok. „Bylo třeba ji podat včas, aby trenér měl ještě možnost s týmem pracovat. Hráči jsou určitě kvalitní, první ligu udržet chtějí, ale potřebují psychickou vzpruhu,“ dodal Chlustina, který se po stresu z hokeje potřebuje uklidnit.

„Pojedu na týden na chatu, budu odpočívat,“ řekl bývalý trenér IHC Písek.

V nové trenérské dvojici bude hlavním trenérem Roman Heindl a asistentem Miroslav Krupka. „Mužstvo chci dát do pořádku, aby si hráči začali věřit. Hokej hrát umí, takže je důležité dát jim nějaký impuls,“ řekl Heindl.

Podle něj je důležité, aby hráči na kluzišti bojovali. „Musí se rvát o každý metr ledu, nechat na hřišti duši. Samozřejmě udělám i drobné změny v sestavě a taktice, na klasickou práci s mužstvem není čas. Naším cílem je samozřejmě záchrana,“ dodal Roman Heindl.

Ve skupině je pět týmů, dva nejlepší budou hrát první ligu, ostatní druhou. Písek, který je zatím třetí, hraje další zápas baráže v sobotu v Chrudimi.