ilevští chtějí vybudovat dopravní hřiště. „Nemáme ho tady, proto si myslím, že máme poměrně velkou šanci peníze z grantu Jihočeského kraje získat,“ uvedl místostarosta města Martin Třeštík (ČSSD), který má na starosti finance.

Nové dopravní hřiště by v Milevsku postavili na starém sídlišti pod Mateřskou školou Kytička, kde je asfaltová plocha. „Je to příznivá lokalita. Část plochy by posloužila k parkování aut a autobusů návštěvníků hřiště a z části plochy by bylo samotné hřiště, kde bychom postavili i boudu na přenosné zázemí a vysázeli zeleň,“ řekl místostarosta.

Nejbližší dopravní hřiště jsou pro Milevské v Táboře a v Písku. „Myslím si, že by bylo dobré, kdybychom dopravní hřiště v Milevsku měli. Jsem ve funkci krátce, takže ani nevím, kam děti na hřiště jezdí. Ale zřejmě výuka probíhala na asfaltovém hřišti pod naší školkou,“ uvedla nová ředitelka Mateřské školy Kytička Lenka Brčková.

I děti z Mateřské školy Sluníčko z Jeřábkovy ulice se podle slov ředitelky Zdeňky Fraňkové dopravní výchově učí na asfaltu u své mateřinky. „Nové dopravní hřiště bychom využívali, ale nedokáži říci jak často. Na staré sídliště je to od nás hodinu chůze. Museli bychom si domluvit odvoz autobusem nebo městskou dopravou,“ řekla ředitelka Fraňková.

Milevští radní na poslední schůzce kromě podání žádosti na vybudování dopravního hřiště odsouhlasili, že město bude žádat i peníze na rekonstrukci umýváren v Mateřské škole Sluníčko. „V loňském roce jsme část umýváren opravili a letos bychom to chtěli dodělat,“ uvedl Martin Třeštík. I letos by Milevští rádi pokračovali v obnově autobusových zastávek.

„Vybrali jsme zastávku na starém sídlišti u učiliště a v Nádražní ulici u věžáku, které jsou nejvíce frekventované,“ vysvětlil Martin Třeštík. Město v loňském roce vylepšilo zástavku v Milevsku U Stadionu nebo v části Dmýštice. „Ve městě máme čtrnáct zastávek a opravu například potřebuje ta v ulici P. Bezruče,“ doplnil místostarosta Martin Třeštík.