Amatérští fotografové po dvouleté přestávce opět vystavují v milevské knihovně.

„Jsou zde práce deseti fotografů. Někteří z nich vystavují poprvé, neznám je,“ řekl na pondělní odpolední vernisáži Josef Luxemburg ze Spolku pro rozvoj kultury v Milevska. Spolek výstavu pořádá poosmé.

„Letos jsme nezvolili žádné téma. Jak tady můžete vidět, amatérští fotografové si většinou vybrali motiv přírody,“ doplňuje Josef Luxemburg.

Je mezi nimi i čtyřiačtyřicetiletý Miroslav Hejhal z Líšnice, který v Milevsku vystavuje potřetí.

„Fotil jsem už na základní škole, ale to se nedá moc počítat. Když jsem se učil v Sezimově Ústí, chodil jsem do fotokroužku a snažil se o fotografování více dozvědět. Zajímám se o reportáž a krajinky. Na této výstavě mám jen několik fotografií. Třeba támhletu z letadla,“ ukazuje Miroslav Hejhal na protější stěnu. „Nebylo zrovna dobré počasí, vhodné podmínky,“ dodává Miroslav Hejhal, který naposledy fotografoval sobotní milevský masopust.

Jak říká, při fotografování si odpočine. Za největší úspěch považuje, že jeho fotografie s motivem kostela sv. Bartoloměje bude na pohlednici. Hejhal vyhrál spolu s dalšími dvěma fotografy soutěž milevského domu kultury Milevsko na pohlednici.

Na výstavě se také představují Jiří Peterka, Václav Podzimek, Ludmila Jarolímková, Jan Barda nebo Marie Koutníková.

„S přestávkami fotím od dvanácti třinácti let. Řekla bych, že fotím to, co mě zaujme, především přírodu a zvířata. V poslední době nejčastěji našeho psa, ale toho zrovna dneska nevystavuji,“ řekla s úsměvem na pondělní vernisáži Marie Koutníková.

Výstava je v prostorách knihovny k vidění do 30. března.