Město mohlo požádat o dotace z Regionálního operačního programu na dva projekty.

„V současné době dokončujeme žádost o dotaci na revitalizaci Fügnerova náměstí a poslední termín pro podání žádostí ve 13. výzvě je 25. března,“ uvedl Petr Jelínek z odboru rozvoje, investic a majetku města.

Úprava předmostí Kamenného mostu a Fügnerova náměstí má stát celkově 28 milionů korun, z evropských peněz by se mohlo zaplatit až 85 procent, což je 23,8 milionu. Město by ze svého rozpočtu doplatilo necelých pět milionů.

Druhá žádost dostala od zastupitelů stop. Nesouhlasili totiž s projektem na rekonstrukci Zeyerovy ulice za 10,5 milionu korun a bez usnesení zastupitelstva o finanční spoluúčasti města není možné žádost podat.

„Uvažovalo se také o Rokycanově ulici, ale tady nevyhovuje cena projektu a délka opravované komunikace. Na třídě Národní svobody nejsou dořešeny majetkové vztahy. Zeyerova, která patří k velmi frekventovaným ulicím, má na dotaci největší šanci,“ vysvětlila vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Hana Jánová.

S tím ale nesouhlasil radní za ODS Miroslav Sládek: „Vytypovat Zeyerovu ulici s horkovody a nenaplánovat jejich výměnu mi připadá jako střelba od pasu,“ řekl Sládek a doporučil vzít z projektového zásobníku Erbenovu ulici, která není v dobrém stavu, ale kde jsou problémy se sítěmi vyřešeny.
Při hlasování Zeyerova ulice o jeden hlas neprošla. I když má město velmi napjatý rozpočet, o dotaci nepožádá.