Budova na Flekačkách se stane jak sídlem Lesů města Písku, tak i centrem turismu Písecka.

„Všechno to směřujeme k půlce dubna, to bychom se tam měli nastěhovat,“ uvedl jednatel společnosti Václav Zámečník. Kompletní je už samotné infocentrum, stejně tak zasedací místnost. „Tyto části jsou hotové a vybavené nábytkem. Na ostatní nábytek ještě čekáme. Nedá se říct, že bychom si nechávali dělat nábytek na zakázku, je to běžný kancelářský nábytek, ale přizpůsobený budově lesovny,“ dodal Zámečník.

Mrazy budově podle Zámečníka nevadí. „Horší jsou změny teplot a vlhkost. To dřevu vadí. Ale topení v budově normálně funguje,“ vysvětlil jednatel společnosti.

Nedávno zkolaudovaná lesovna na Flekačkách postavená hlavně ze dříve a skla, která stála město 20 milionů korun, byla ještě před svým dokončením terčem silné kritiky, ale také obdivu. Stěžoval si na ni i autor architektonického návrhu, nekonvenční architekt Martin Rajniš.

„Lesáci chtěli vlastně hájenku s parohy, a kdyby to řekli, tak ji dostali. Ale nic takového v zadání nebylo, takže hajní jsou z toho baráku lehce zděšení. Soutěž je jedním z nejhloupějších způsobů, jak dostávat návrh na světlo boží,“ řekl Rajniš.

„Bylo by přece daleko lepší, kdyby si hajní vybrali architekta, který jim sedí, donutili ho udělat pět variant, pak si přizvali experty, varianty zkritizovali a pak by firma postavila dům,“ vysvětlil Rajniš. „Soutěž je svým způsobem hloupá. Někdo vybere těm lidem návrh, lesáci dodatečně zjistí, že chtějí něco jiného, ale ta soutěž už se nedá změnit,“ tvrdí architekt.