„Ne, to mě vůbec netrápí, že jsme trojka a ne jednička,“ poznamenal se smíchem Jiří Štrajt. Jeho uskupení neudělalo během lhůty, která vypršela v neděli 20. února, na kandidátce žádnou změnu.

„Jsem lídr kandidátky, druhé místo obsadí Hana Lívancová a třetí Petr Kožíšek,“ řekl Jiří Štrajt, který v minulých volbách získal největší podporu ze všech kandidátů. Lidé podporující Štrajta kandidovali v minulých volbách jak za Staré Sedlo, tak za uskupení Višňovka.

Tentokrát budou jen na jedné kandidátce.

„Rozhodli jsme se netříštit síly. Ačkoliv Višňovka jasně deklarovala, že chce jít do koalice se Starým Sedlem, lidi to mátlo,“ dodal Štrajt. Staré Sedlo chystá předvolební kampaň.

„Vydáme letáky, možná uděláme i předvolební shromáždění, o podrobnostech bych nerad mluvil,“ dodal Štrajt. Druhou nejsilnější stranou bylo v minulých volbách uskupení Nezávislí 2010. To na rozdíl od Starého Sedla vyměnilo lídra, tentokrát se jím stal Jaroslav Červenka. Od nahlášení kandidátek ale Nezávislí 2010 žádné přesuny na listině neudělali.

„Druhý na kandidátce bude Stanislav Klíma a třetí předchozí jednička Jaroslav Fiala. Nezávislí vylosovanému číslu nepřikládají také žádný význam. „V minulých volbách neměl Josef Kunt jedničku, a také se stal starostou,“ uvedl Jaroslav Červenka.

„Kampaň dělat nebudeme, v obci velikosti Orlíku to nemá smysl. Všichni se znají. Nikoho přesvědčovat nebudeme, ať se každý sám rozhodne,“ dodal Červenka. Volby se uskuteční v Orlíku 9. dubna od 7 do 22 hodin. Na výběr mají lidé z tří kandidátek.