Za nehlasovatelný označil materiál o dalším postupu u plaveckého stadionu zastupitel za SNK ED Tom Zajíček.

„Takový materiál jsem v zastupitelstvu ještě neviděl. Je to vážná věc, ve které jde o desítky milionů korun a tomu by měl odpovídat postup městského zastupitelstva,“ zdůraznil Zajíček.

Předkladatel materiálu, starosta Ondřej Veselý (ČSSD), se bránil: „Jde pouze o informační materiál, chceme znát především názor, jak se bude dál postupovat v případě, že město nedostane dotaci z Regionálního operačního programu. Bylo by zbytečné před tím investovat do projektů.“

Plavecký stadion, který již více než tři desítky let slouží veřejnosti, naléhavě potřebuje rekonstrukci. Hrozí totiž havárie a jeho uzavření.

Když město dostane dotaci, může modernizace stadionu začít okamžitě, protože je vydané pravomocné stavební povolení. Pokud se tak nestane, zastupitelé měli posoudit čtyři varianty v předloženém materiálu a další, které připravili Miroslav Sládek (ODS) a Miroslav Krejča (ČSSD).

Náklady od rekonstrukce, přes zbourání a budování aquacentra s podzemním parkovištěm až po výstavbu bazénu na jiném místě se pohybují od 100 do téměř 270 milionů korun.

Zejména opoziční zastupitelé Josef Knot (TOP 09), Tomáš Franců (SNK ED), Jiří Lejčar (KSČM) i další dosavadní postup kritizovali.
Rudolf Tyll (TOP 09) navrhl vytvoření pracovní skupiny, která návrhy bude připravovat.

Zastupitelé napříč politickým spektrem se po diskusi shodli na tom, že nejdříve je třeba znát názor veřejnosti.