Bez střechy nad hlavou zůstaly ke konci ledna dvě desítky obyvatel ubytovny U Bazénu (PD 28. ledna). Provozovatel Zdeněk Štůsek objekt uzavřel a od té doby jako by se po něm slehla zem.

„Na nájmu dluží kolem půl milionu korun,“ uvedl majitel objektu Ivan Svatoš a pokračoval: „Už téměř měsíc se s ním pokouším spojit, ale zatím se mi to nepodařilo. Zpočátku jsme si telefonicky domluvili schůzky, na které ale Zdeněk Štůsek nepřišel. Teď už delší dobu nebere telefony ani neodpovídá na e–maily.

Podám proto trestní oznámení a zvažuji i zahájení insolvenčního řízení,“ dodal Ivan Svatoš.

Zdeněk Štůsek dluží majiteli objektu, přestože nájemné od lidí na ubytovně dostával. Určitě od těch, kteří na bydlení dostávali příspěvek. Jak potvrdila Blanka

Příhodová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřad v Písku, v průměru za deset lidí posílali peníze za nájem přímo na účet Zdeňka Štůska. Ten však majiteli objektu neplatil nejen za nájem, ale ani za elektřinu, vodu a další služby.

Ivan Svatoš není jediný, kdo má se Zdeňkem Štůskem špatné zkušenosti. Píseckému deníku se ozval Jan Doškář z Prahy, který se Štůskem měl co do činění jako s fyzickou osobou podnikající v oboru stavebnictví. Konkrétně se jednalo o objekt Jana Doškáře v obci Františkov.

„Pod záminkou stavebních a bouracích prací části objektů pan Štůsek nejprve rozebral a pak bez mého svolení stavební materiál začal rozprodávat. V objektu dokonce opět bez mého svolení začal se svou rodinou bydlet.

Když jsem mu za asistence policie zakázal koncem roku do objektu přístup, zanechal po sobě spoušť, v Krkonošském národním parku hromadu odpadu, vraky dvou vozidel a zánovní vozidlo Suzuki Swift, u kterého na Slovensku neplatil leasing. Schovával ho v garáži pod záminkou, že má technickou závadu,“ popsal situaci Jan Doškář.

Podal trestní oznámení, ale výsledkem následného soudního řízení byl zklamán. Zdeněk Štůsek byl nakonec shledán nevinným pro nedostatek důkazů.

„Dokonce ani na Slovensku nebyli úspěšnější v soudním vymáhání dluhů od jeho společnosti BENMONT Services. Vím ještě o několika dalších případech v Jičíně a Vrchlabí. Jedno se ale Zdeňku Štůskovi nedá upřít, má dar lidi přesvědčit a spravedlnost si někdy dává pořádně načas,“ konstatoval pražský podnikatel Jan Doškář.