Doktoři písecké nemocnice stahují výpovědi podané v rámci kampaně Děkujeme, odcházíme. V pátek před druhou odpoledne stáhlo výpověď již pět ze sedmácti zaměstnanců, kteří kampaň podpořili.

„Během příštího týdne by mohli přijít další doktoři. Je možné, že výpověď samozřejmě nestáhnou všichni, protože si už zařídili místo v zahraničí,“ uvedl ředitel nemocnice Jiří Holan. Na rozdíl od jiných ředitelů nechce akci odborů využít k tomu, aby se zbavil doktorů, kteří nemají potřebné kvality.

Někteří ředitelé nechtějí vzít všechny doktory zpět. To píseckým nehrozí. „Jsem připraven přijmout zpět všech sedmnáct lékařů. Myslím si, že jsou to kvalitní lékaři. Písecká nemocnice má výhodu, že si může lékaře vybírat,“ dodal Holan. Do kampaně se v Písku nezapojil žádný primář.

Ředitel Jiří Holan je rád, že avizovaná krize ve zdravotnictví je díky dohodě ministra Leoše Hegera s odboráři zažehnána. „Samozřejmě, že mě to potěšilo. Každá nemocnice se asi cítila ohrožená. Výsledek akce je dobrý i v tom, že když budeme shánět lékaře, budeme jim moci nabídnout jiné finanční podmínky než teď,“ poznamenal Holan.

Nemocnice pokračuje v běžném hledání dalších doktorů. „Průběžně poptáváme personál, ročně se vymění tak pět až sedm doktorů, takže bychom je hledali i bez Děkujeme, odcházíme. Myslíme na budoucnost,“ poznamenal ředitel Jiří Holan.

V písecké nemocnici podpořilo akci Děkujeme, odcházíme zpočátku 70 doktorů ze sta, výpověď nakonec podala necelá pětina z celkového počtu, tedy sedmnáct.