Na začátku posledního zasedání složil slib zastupitele Pavel Barabáš. „Po volbách se vzdal svého mandátu, ale dosud nepodal písemnou rezignaci,“ vysvětlil zbelítovský místostarosta Tomáš Přibyl. „Díky tomuto kroku je zastupitelstvo obce devítičlenné, tak jak bylo zvoleno v podzimních volbách,“ dodal.

Zastupitelé Zbelítova minulý pátek schválili příspěvek pro Farní charitu Milevsko. Ta od obce dostane dvanáct tisíc korun.

Zastupitelé také odsouhlasili financování rekonstrukce spodní části mateřské školy. Obec tam chce vybudovat tělocvičnu a víceúčelovou místnost, kde by mohla vítat občánky a nebo by se zde mohly konat stavební obřady. Zbelítovští počítají i s tím, že se do prostor, které jsou nyní nevyužité, přesune i obecní knihovna.

„Žádáme o dotaci z Jihočeského kraje ve výši šest set tisíc korun, spoluúčast obce by byla dvě stě tisíc korun,“ doplnila starostka Markéta Honzíková.

I samotnou mateřskou školu, kterou ve Zbelítově opět otevřeli v loňském roce v září, čekají úpravy. Obec dokoupí další vybavení a díky dvacetitisícovému sponzorskému příspěvku opraví chodník ke školce. Ten je ve špatném stavu.