Milevsko je znečištěné psími exkrementy, myslí si to obyvatel města Josef Luxemburg. „Zabývá se tím městská policie?“ ptal se na posledním zasedání zastupitelů Luxemburg.

Jak přiznává ředitel Městské policie Milevsko Jan Krlín, psí exkrementy se ve městě objevují ve velké míře. „Záleží na výchově člověka. Jestli je – s prominutím prase – hovínko nesebere a nechá ho tam,“ říká Jan Krlín.

Policisté k odhalení nezodpovědného pejskaře využívají kamerový systém. Přestupky pak řeší předvoláním, kde majitel psa musí vše vysvětlit. Pejskaři, který po psovi exkrement neuklidí, hrozí pokuta tisíc korun.

Chytit pejskaře přímo při činu je těžké. „Dva strážníci, kteří jsou ve službě, nemohou být v jednu chvíli ve čtyřiaosmdesáti ulicích města,“ upozorňuje Krlín.
„Víme, které lokality jsou nejproblémovější. Když tam ale postavíte strážníka, tak si každý psí hovínko – i kdyby ho měl sebrat do kapesníku – uklidí. Když strážník odejde, tak si pejskař exkrementu nevšimne. Je to všechno v lidech,“ říká ředitel městské policie Jan Krlín.

Zastupitel Jaroslav Peták (ODS) na posledním zasedání navrhl, aby město na některé lokality umístilo označení Zákaz venčení psů. „Myslím si, že na fotbalovém stadionu není dobré trénovat s dětmi mezi exkrementy. Mnoho rodičů přijde, že jejich děti mají alergii, potom se zjistí, že je způsobují i exkrementy,“ uvedl zastupitel Jaroslav Peták, který trénuje starší dorost FC ZVVZ Milevsko.

Starosta města Zdeněk Herout (ODS) řekl, že v současné době hledají lokality, které by byly vymezeny pouze pro venčení psů. „Léta chovám psy, a oni za to vážně nemůžou. Vždycky to záleží jen na majiteli,“ doplňuje starosta Zdeněk Herout.

V Milevsku je podle informací městského úřadu 955 psů.