Město podá žádost o dotaci na rekonstrukci zázemí píseckého zimního stadionu v hodnotě 20 milionů korun. Rozhodlo o tom zastupitelstvo na svém posledním zasedání. Návrh schválilo jednomyslně.

Podání žádosti do Regionálního operačního programu (ROP) neznamená pro město žádné riziko. IHC Komterm Písek, který v budově stadionu patřícího městu sídlí, se totiž předem zavázal, že pokud žádost neuspěje, uhradí náklady na její podání.

„Čekali jsme, že zastupitelstvo podání žádosti schválí. Je to investice do městského majetku, vlastně dar městu od klubu,“ uvedl Jiří Černý, generální manažer IHC.

„Z toho, že rozhodnutí bylo jednoznačné, je vidět, že je to věc, která je potřebná,“ dodal Černý. Klub počítá s tím, že náklady na žádost, tedy 400 tisíc korun, uhradí jeho generální partner, firma Komterm.

„Máme to přislíbeno. Teď budeme chtít získat z dotace peníze na první etapu rekonstrukce stadionu. Prioritou je pro nás zázemí stadionu, protože to je v mnohem horším stavu než místa pro diváky,“ dodal Černý.

Podat žádost do třinácté výzvy ROPu je nutné nejpozději 25. března 2011, což je poměrně šibeniční termín. Hokejový klub se zavázal, že termín stihne. „Na projektové dokumentaci jsme pracovali už před předložením materiálu do zastupitelstva,“ objasnil Černý. Podle něj je 13. výzva patrně poslední možností, jak získat peníze na rekonstrukci stadionu.

Zastupitelé o tomto bodu diskutovali necelou půlhodinu. „Zimní stadion je ve špatném stavu. Město jako odpovědný vlastník se o svůj majetek musí starat, takže každá iniciativa, která to urychlí, je v pořádku. Pokud se toho chce ujmout hokejový klub, je to dobré. Myslím, že se to stihnout dá,“ poznamenal zastupitel za SNK ED Luboš Průša.

Radek Boček z ČSSD řekl, že nevidí důvod, proč podání žádosti bránit. Podle Rudolfa Tylla z TOP 09 je projekt dobrý. „Zaprvé město nenese žádné riziko, také je to podpora mládežnického sportu, navíc je to významná investiční akce, proto má plnou podporu zastupitelů naší strany,“ řekl Tyll.
Podle Průši bude nutné dohodnout ještě to, kdo bude financovat rekonstrukci, protože dotaci dostane investor až zpětně.

Ve Sportovně komunitním centru by měla být i klubovna, místnost pro sportovní přednášky, veřejné fitcentrum, tělovična nebo wellness centrum.