Šest dětí ze ZŠ Tomáše Šobra v Písku se minulé úterý pozvracelo.

„Jedna dívka musela být dokonce odvezena do nemocnice,“ řekl Píseckému deníku člověk, který nechtěl zveřejnit své jméno.

Zástupkyně ředitele ZŠ Šobrova Písek Renata Pechoušková ale odmítá, že by za problémy dětí mohla školní jídelna. „Jsem přesvědčena, že je to klasická střevní chřipka. O tom svědčí i to, že problémy mělo šest dětí z jedné třídy. Na obědy chodím také, a teď už si ani nepamatuji, co bylo v minulém týdnu k obědu,“ uvedla Pechoušková.

Stejný názor má i hospodářka školní výdejny při ZŠ Tomáše Šobra Dana Žaludová.

„Stravuje se u nás více než tři sta dětí. Kdyby byly problémy způsobené špatným jídlem, musely by postihnout více než šest dětí. Myslím, že jsme na tom s hygienou výborně. Operace děvčete nesouvisela s jídlem. Měla zánět slepého střeva,“ vyvrací fámy hospodářka.

Případem se zabývali i jihočeští hygienici. „Je možné v podstatě vyloučit, že by zmíněná onemocnění měla souvislost s jídlem podávaným ve školní výdejně ZŠ a MŠ Tomáše Šobra Písek,“ uvedl v pondělí František Kotrba z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

„U několika málo jedinců byl popsán zhruba jednodenní průběh potíží, které ukazují pravděpodobně na virový původ. V současné době je Jihočeský kraj zasažen vlnou zvýšeného výskytu akutních respiračních infekcí. Průběh zdravotních potíží dětí tomuto původu odpovídá,“ dodal Kotrba.