Bývalý starosta Orlíka Jiří Štrajt má ambice vrátit se do čela obce. Nejpopulárnější kandidát z podzimních komunálních voleb bude jedničkou na kandidátce nazvané Staré Sedlo.

„Budu lídrem kandidátky, druhé místo obsadí Hana Lívancová a třetí Petr Kožíšek,“ řekl Jiří Štrajt, který v minulých volbách získal 101 hlas, starostou se ale nestal.

Kvůli tomu lidé z jeho bloku opustili zastupitelstvo, čímž se stalo nefunkčním, stejně tak starosta má výrazně omezené pravomoci. Lidé podporující Štrajta kandidovali v minulých volbách jak za Staré Sedlo, tak za uskupení Višňovka. Tentokrát budou jen na jedné kandidátce.

„Rozhodli jsme se netříštit síly. Ačkoliv Višňovka jasně deklarovala, že chce jít do koalice se Starým Sedlem, lidi to mátlo,“ dodal Štrajt.
Josef Kunt se o to, kdo kandiduje, nezajímá. „Do voleb opravdu nejdu, ani nevím, kdo kandiduje. Akorát mi přišlo oznámení, že se přihlásily tři kandidátky,“ řekl současný starosta Kunt.

Blok Josefa Kunta měl v předchozích volbách také dvě uskupení, na čemž se nic nemění. Kandidátem druhé nejúspěšnější strany, nazvané Nezávislí 2010, bude tentokrát Jaroslav Červenka, druhý na kandidátce bude Stanislav Klíma a až třetí předchozí jednička Jaroslav Fiala.

„Dá se říct, že Jaroslav Červenka, který minule nekandidoval, bude i naším kandidátem na starostu,“ řekl v pátek Fiala.

Nové volby se budou v Orlíku konat 9. dubna od 7 do 22 hodin.