„Výstavba komunitního a nízkoprahového centra pro mladé Romy v Písku má začít příští rok. Cena se odhaduje na 20 milionů a dalších 25 milionů korun bude stát jeho počáteční provoz!“ uvádí autoři petice.

Podle zástupců města je skutečnost trochu jiná. „Příští týden vydáme oficiální zprávu, chceme zabránit šíleným dezinformacím, které se šíří jak mezi lidmi, tak v médiích. Kdybych nebyl informován, petici, která líčí situaci jednostranně, bych podepsal také,“ uvedl Petr Jelínek z odboru rozvoje, investic a majetku města městského úřadu.

„Je vidět, že lidé to vnímají jako určitý problém. Nepamatuji si, že by někdy byl takový humbuk kolem budovy, která ještě vůbec nezačala vznikat,“ doplnil Jelínek. Komunitní centrum podle něho nebude rozhodně určeno jen Romům.

„Samozřejmě, že je to i pro ně. Ale budou tam i aktivity pro seniory, bude tam hřiště. Na Portyči žije jedna šestina obyvatel Písku, ale jaká je tam občanská vybavenost? Velice špatná, sídliště má mnoho problémů, mimo jiné přílišnou koncentraci obyvatel. Lidé se nemají kde scházet.

Navíc centrum bude mimo sídliště, v prostoru staré vojenské vodárny, kde je dnes černá skládka a lidé tam chodí venčit psy. Proto výstavba centra Portyči prospěje, “ dodal Jelínek.

Veřejné projednávání výstavby komunitního centra se za účasti zástupců města Písku bude konat na úřadě v Budovcově ulici 16. února od 15 hodin.