Věž byla zpřístupněna v srpnu roku 2009 po rekonstrukci, na kterou přispěla Evropská unie. Podle smlouvy o podpoře se město zavazuje uchovat monitorovací ukazatele projektu po dobu pěti let od podpisu smlouvy. Návrh smlouvy byl na posledním jednání rady města schválen a poslán k podpisu.

„Obyvatelé a návštěvníci to vítají, ale záležitost má i druhou stránku. Právě proto, že registrace i vlastní vstup na věž jsou zdarma, někteří lidé se zaregistrují třeba na tři víkendy a přijdou až podle počasí. Věžný pak na ně čeká zbytečně a další lidé nepřijdou, protože registrace byla obsazená,“ připomněl místostarosta Vojtěch Bubník.

Zájemci o výstup na ochozy věže se mohou zaregistrovat na webu infocentra v Heydukově ulici v Písku. Je rovněž možné zavolat přímo věžnému Aloisi Němcovi na telefon 731 241 972. „Z věže je lze vidět také osvětlený Písek, protože zde byla jako jedna z prvních v republice zavedena také noční prohlídka,“ připomněl Alois Němec.

V prostorách věže je rovněž instalována výstava fotografií z Písku, kterou jejich autoři Alois Němec obměňuje podle ročních období.
Věž děkanského kostela v Písku byla postavena v roce 1489. Na ochoz vedou dvě stovky schodů. Úpravy vnitřních prostor tak, aby byly pro návštěvníky bezpečné, stály dva a půl milionu korun.