Statisíce korun zaplatí město za živé vysílání videa ze zastupitelstva na internetu a správu videosouborů. Materiál, o němž budou zastupitelé zítra jednat, počítá se šesti variantami, při nejlevnější vyjde město pět let provozu na 264 tisíc korun bez daně, nejdražší na 660 tisíc korun.

Na zkušební videopřenos minulého zasedání se dívalo kolem 150 lidí.

„Připojeno bylo během zastupitelstva 150 počítačů, odhaduji, že tak polovina byla z Písku. Po plném zprovoznění počítáme s tím, že zájem bude samozřejmě větší,“ uvedl Vladimír Pokorný, vedoucí oddělení informatiky Městského úřadu v Písku.

Audiopřenos zastupitelstva zajišťuje také firma Bitest.

„Oslovili jsme právě tuto firmu, protože montovat na systém jedné firmy techniku druhé firmy by bylo dražší, a možná by to nebylo ani technicky možné. Audiopřenos je nastaven tak, že když se někdo přihlásí do diskuse, zapne se mu mikrofon. Na videopřenos bude třeba koupit inteligentní kameru, která se na přihlášeného otočí,“ dodal Pokorný.

Starosta Písku Ondřej Veselý (ČSSD) podporuje variantu, která vyjde město za pět let na 381 tisíc korun bez daně. Ta počítá s nákupem videotechniky a s uložením videa na serveru jen do příštího zasedání. „Myslím si, že je zbytečné platit tolik peněz za ukládání dat,“ uvedl Veselý.

„Ale podpořím jakoukoliv variantu, která upřednostňuje živý přenos. Ten je pro Písečáky určitě lepší než sledování videa z archivu. Pokud bude na přenos koukat zhruba 500 lidí, budu spokojen,“ dodal Veselý.