Podle usnesení výkonné rady musí do konce února zrušit koaliční dohody s komunisty, jinak jim hrozí odebrání licence, a tedy zrušení organizace. Na Písecku tato hrozba visí nad místním sdružením ODS v Protivíně.

„U nás je trochu jiná situace. Žádnou koaliční smlouvu jsme neuzavírali s nikým, tedy ani s komunisty. Bylo tomu tak i v uplynulémm období, kdy stejně jako nyní byli v radě občanští demokraté, lidovci a Dana Zoubková, která jako bezpartijní kandidovala za KSČM,“ uvedl starosta Protivína Jaromír Hlaváč, bývalý člen ODS, který za občanské demokraty opakovaně úspěšně kandidoval.

Při volbách do rady města měla Dana Zoubková velkou podporu ostatních zastupitelů. Dostala 17 hlasů z dvaceti přítomných zastupitelů, tři se zdrželi hlasování.

„Nehovořil jsem o tom zatím se členy ODS ani s dalšími radními. Za sebe mohu říct, že kdybych měl v radě sedět s dlouholetými komunisty, měl bych s tím problém. Ale u Dany Zoubkové je to něco jiného. Lidé v Protivíně si jí váží jako velmi obětavé a pracovité ženy, což také vyjádřili svými hlasy ve volbách,“ dodal Hlaváč.

Podle jeho názoru jde o uměle vyvolaný problém těch, kteří si neuvědomují, že na komunální úrovni je politika ani ne tolik o stranách, ale především o lidech.

Předsedkyně protivínského sdružení ODS a radní Helena Vlachová uvedla, že o usnesení výkonné rady bude ve středu jednat s dalšími členy místního sdružení. Přítomen bude také předseda oblastní rady ODS Vladimír Homola, který včera uvedl: „V Protivíně nejde o žádný ideologický střet, starosta Hlaváč i radní Zoubková kandidovali jako nezávislí. K celé záležitosti musíme přistupovat citlivě, aby to nepoškodilo ODS ani město Protivín.“