Lesovna na Flekačkách zatím není zkolaudovaná. Tento krok se měl udělat již v úterý, ale lesovna by podle nových informací měla být předána do užívání teprve za dva týdny.

„Chybí ještě dokumenty od některých dotčených orgánů. Do deseti dnů bychom měli tyto papíry mít, pokud bychom je neměli, což ale nepředpokládám, museli bychom kolaudační řízení přerušit,“ uvedl Petr Matoušek z odboru rozvoje, investic a majetku města Písek.

Firma Kočí, která nekonvenční dům stavěla, už začala odstraňovat nedostatky, které město reklamovalo. „Jsou to většinou drobnosti, rozhodně to pro město nebude znamenat další náklady,“ dodal Matoušek. U lesovny bude také nutné upravit dopravní značení.

Podle jednatele Lesů města Písek Václava Zámečníka, se na nedávno ohlašovaném termínu nastěhování nic nemění. „Měli bychom se nastěhovat nejspíše v dubnu,“ řekl Zámečník.

Stejný názor na uvedení budovy z dřeva a skla do provozu má i starosta Písku Ondřej Veselý. Ten ještě předevčírem doufal, že se podaří lesovnu zkolaudovat v úterý i přes problémy.

„Myslím, že by se to mělo povést. V současnosti je zadána výroba nábytku do lesovny. Ten bylo třeba udělat podle dispozic budovy, proto nebyl vyroben ještě před dokončením lesovny,“ dodal v úterý Ondřej Veselý.

Lesovna je od svého podzimního dokončení terčem silné kritiky. „Tato hrůza nemá nic společného s názvem lesovna. V tak pěkném koutě Píseckých hor to vypadá jako opičí prolézačka v ZOO,“ napsal ve webové diskuzi Píseckého deníku čtenář pod přezdívkou Nimrod.